Gadki tatki

28 dowodów na to, że to nie mężczyźni tylko DZIECI mają lepiej od kobiet.

Kobiety często mówią: mężczyźni mają lepiej i łatwiej. W wielu aspektach. Same, drogie Panie, dobrze wiecie co macie na myśli, więc nie będę się dłużej rozwodził w tej materii. Z resztą… najlepiej użyć Waszego ulubionego zwrotu – DOMYŚLCIE SIĘ o co mi chodzi(!).

Z całym olbrzymim szacunkiem dla Was, ale muszę Was zmartwić – nie macie racji. To dzieci mają lepiej. Najlepiej. Szczególnie te najmłodsze i przede wszystkim chłopcy. Czasami marzyłem o tym, żeby zamienić się z moim synem, kiedy miał roczek i chociaż na jeden dzień (z obecną świadomością oczywiście) i zobaczyć jak to jest kiedy:

 

1. Śpisz w łóżeczku bądź w łóżku rodziców i w obu miejscach to Ty jesteś gospodarzem.

2. Idąc dalej, to Ty ustalasz reguły gry i swoimi niepozornie małymi kończynami potrafisz wykopać w kąt (lub zrzucić z łóżka) 9 razy cięższych osobników tego samego gatunku.

3. Budzisz się kiedy chcesz, a kiedy to zrobisz to zawsze razem z Tobą wstaje z łóżka Twój osobisty consierge płci żeńskiej lub męskiej, żeby spełniać Twoje życzenia – jeśli chcesz pić, wystarczy, że krzykniesz i już pędzi żeby ugasić Twoje pragnienie.

4. Obojętnie czy jest czwarta, piąta czy szósta rano, jeśli chcesz pobawić się zabawkami – robisz to.

5. Nigdy ale to nigdy nie musisz przygotowywać sobie sam śniadania – masz je podstawione pod nos, pod szyją “serwetkę” jak książę i kiedy tylko pstrykniesz palcami (ewentualnie uderzysz dłonią o blat) masz uzupełniany kubek z napojem.

________

6. Co za tym idzie – oczywiście nie musisz po sobie zmywać, ani nawet korzystać ze zmywarki. Po prostu – odczworakowujesz od krzesełka/stołu i niczym się nie martwisz – służba posprząta.

7. Podczas jedzenia możesz się dowolnie ubrudzić – nikt nie powie że brzydko jesz, tylko wręcz przeciwnie – “zobacz jak słodko upaćkał się jogurtem!”

8. Chodzisz na drzemkę kiedy chcesz. Oczywiste przecież, że nie masz obowiązków szkolnych ani służbowych.

9. Masz gwarancję, że wszyscy dookoła będą dbać o to, aby nawet w najmniejszy sposób nie zakłócić Ci snu. W końcu – kiedy Książę śpi – w zamku musi być spokój. Służba ma tylko wtedy czas na sprzątanie, więc zależy jej na Twojej długiej drzemce.

10. Nikt nie powie, że strasznie chrapiesz. Ty, jako czyjeś oczko w głowie, chrapiesz tylko słodko i uroczo.

________

11. Kiedy spotykasz kogoś dorosłego, kogo nie znasz, zawsze słyszysz komplementy – masz piękne oczy, jesteś piekielnie przystojny i od razu masz potencjalne kandydatki na żonę.

12. Możesz bezkarnie gapić się na kogoś w miejscach publicznych. I nawet jeśli upatrzysz sobie czyjś dekolt – nie posądzą Cię o molestowanie.

13. Możesz wchodzić pod spódnice… Najwyżej Cię szybko wyproszą, ale to jedyna przewidziana kara.

14. Kobiety Cię kochają. Wszystkie.

15. A jeśli jakaś Cię się nie spodoba – po prostu ją odrzucasz i nikt nie robi z tego dramy. W każdym razie, nie wpływa to na Twoje powodzenie.

________

16. Nie musisz pamiętać imion kobiet, które miały Cię na rękach. Tak, łamiesz stereotypy – to nie Ty musisz je nosić udając, że ważą “tak niewiele”.

17. Kiedy spotkasz dziewczynę w mniej więcej swoim wieku, możesz od razu przejść do działania.Przytulanie, całowanie – wszystko to spotka się z powszechną aprobatą.

18. Możesz robić zakupy na siedząco – korzystasz z wózkowego siedziska.

19. Kiedy nie masz już ochoty na zwiedzanie galerii handlowej – dajesz o tym dobitnie znać – w 5 min. jesteś w aucie w drodze do domu.

20. Nie musisz zasłaniać buzi kiedy ziewasz.

________

21. Nigdy nie myjesz sam włosów – masz od tego ludzi.

22. Nie musisz wydmuchiwać nosa – kiedy tylko zajdzie taka potrzeba – odciągają Ci smarki różnorodnymi wynalazkami XXI wieku.

23. Nie musisz robić prania, chociaż to Ty jesteś największym producentem brudów.

24. Nie musisz odkurzać, choć odkurzacz to Twoja ulubiona zabawka. To tak jakbym nie lubił zmywać, ale marnował czas przy zlewie bawiąc się gąbką.

25. Nie musisz gasić świateł i zamykać drzwi przed snem, bo nikt nie odważy się pójść spać przed Tobą.

________

26. Jeśli masz problemy z zaśnięciem, możesz uspokajać się wkładając ręce w czyjąś buzię albo rozciągając skórę na szyi ofiary – działa to jak liczenie owiec, zasypiasz w miarę szybko. Ofiara jeszcze wiele godzin liże rany.

27. Lubisz poniedziałki – to dzień jak każdy inny, jedyna różnica to okrojona służba, bo na posterunku zostaje zwykle jedna osoba. Druga idzie zarabiać pieniądze, żeby wydać je potem na Twoje pieluszki i chrupki.

28. Finalnie – jesteś mężczyzną, ale nikt od Ciebie niczego nie wymaga.

 

Pewnie można by wymieniać do jutra, ale chyba już dość. Teraz widzicie, że my, dorośli mężczyźni, wcale nie mamy tak dobrze jak by się mogło wydawać?

 

______________________________________________

Jeśli jesteś tu pierwszy raz to wpadnij i zostaw lajka również na stronie na FB – KLIK !

INNE TEKSTY

 MOJA ŻONA SIEDZI W DOMU Z DZIECKIEM I NIC NIE ROBI

SAMOTNE RODZICIELSTWO, czyli rodzicielstwo LEVEL HARD

Rodzicu, TO minie! Czyli nadzieja dla młodych adeptów rodzicielstwa

 DLACZEGO PRAWDZIWY FACET NIE POWINIEN POMAGAĆ KOBIECIE PRZY DZIECKU?

PAPIEROSY, CZYLI JAK POWOLUTKU ZABIĆ WŁASNE DZIECI

z ojcowskim pozdrowieniem!

Comments

comments

czytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *