Opinie

O męskiej sztuce życia, czyli Forum tato.net

Ósma edycja forum tato.net w 2016 roku odbyła się pod hasłem przewodnim Odwaga i Rozwaga. W październiku ubiegłego roku niespełna 1000 ojców zebrało się w Ożarowie Mazowieckim by wspólnie zgłębiać istotę ojcostwa. 

To, że priorytety się zmieniają rzecz nie nowa. Jeszcze kilka lat temu mając do wyboru mecz a forum ojców, moja decyzja byłaby szybsza niż mojego synka, gdy proponuję chrupkę (z tą różnicą, że dopytałbym czy spotykamy się przed meczem na piwie). Dziś choć stadion darzę niemałym sentymentem to możliwość stawania się bardziej świadomym, a co za tym idzie lepszym ojcem, jest dla mnie bezkonkurencyjna.

Jak to z ważnymi wydarzeniami w naszym życiu bywa, pojawiają się znienacka. Ja, gdy pewnego dnia zobaczyłem to zaproszenie, wiedziałem już, że za miesiąc muszę pojawić się w sali konferencyjnej hotelu Mazurkas.

To może teraz kilka słów, jak wygląda taka impreza. Wydarzenie podzielone jest na dwie części: sesję plenarną oraz wachlarz warsztatów: od zabaw z niemowlakiem po rozważne planowanie finansów rodzinnych (http://forum.tato.net/grupy-tematyczne-2016/ ).  Każdy z uczestników otrzymuje pakiet startowy, w którego skład wchodzi identyfikator, szczegółowy plan imprezy oraz kilka gadżetów.  Natomiast stoisko w książkami jest świetną okazją do poszerzenia swojej ojcowskiej biblioteczki.

Prelegentami byli ojcowie z prawdziwego zdarzenia. Każdy z nich podzielił się swoim doświadczeniem rodzicielskim, a z każdej historii można było dowiedzieć się czegoś, co potem, gdy wracałem pociągiem do domu pulsowało długo w głowie. Mówcami byli m.in. Marcin Kwaśny, Krzysztof Hołowczyc, Ireneusz Krosny, prof. Jan Duda, Maciej Gnyszka, Dariusz Kowalski i wielu innych.

Jeden z paneli tematycznych, które wybrałem to “Dom, drzewo, dziecko, BLOG – czyli odważni blogujący ojcowie podbijają Świat“. Domenę założyłem kilka dni wcześniej, więc blogerem byłem takim jak raczkujący syn kierowcą. Ale okazji, żeby posłuchać doświadczonych blogerów, m.in. Kuby Paska z oczekujac.pl, Mądrych Rodziców, Macieja Gnyszki czy Marcina Perfuńskiego supertata.tv, nie mogłem zmarnować. Realizacja planu związanego z blogiem została potem trochę wstrzymana, ale tak o to jestem.  Po części dzięki temu spotkaniu.

Jestem pewien, że każdy, kto choć trochę zastanawia się nad sensem rodzicielstwa, jest żądny wiedzy i ma otwarty umysł wyjdzie z tego forum z olbrzymią dawką energii i masą pomysłów na ojcostwo, które warto wcielić w życie. Tak sobie myślę, że atmosfera na sali była na swój sposób stadionowa, bo chyba wszyscy czuliśmy, że jesteśmy tam w jednym celu, a różni nas tylko ilość posiadanych dzieci 🙂

 

 

 

 

Comments

comments

czytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *